Товари
 
Виробники
 
Новини
 
Статті
Сортування по назві
Підберіть обладнання за допомогою інженера-консультанта
Залиште Ваш телефон. Наш експерт перетелефонує і відповість на усі питання.
вибрати товар з консультантом

Комутатори Ethernet

використовуються для з'єднання пристроїв в комп'ютерній мережі. Дані передаються безпосередньо одержувачу, а не всім пристроям в мережі, завдяки чому досягається висока продуктивність. Комутатори аналізують інформацію про пакет даних, а потім встановлюють з'єднання між двома необхідними пристроями.

Комутатор (Switch) може бути некерованим або керованим.

Некерований комутатор — це самий простий варіант комутатора і самий недорогий. Він дозволяє різним комп'ютерам з'єднуватися один з одним, але не має можливостей по його налаштуванню, і не має додаткових функцій. Комутатор автоматично заповнює таблицю MAC-адрес підключених пристроїв, і тому знає на якому порті знаходяться який пристрій. Некерований комутатор згідно таблиці MAC-адрес передає дані безпосередньо отримувачу, а не всім пристроям підряд, як це було у більш старих пристроях під назвою "хаб".

Керований комутатор — це більш інтелектуальний пристрій, який дозволяє налаштувати такі додаткові функції як VLAN, IP-маршрутизацію, пріорітезацію трафіку QoS, дзеркалювання портів, резервування і т. д. Управління комутатором може здійснюватися за допомогою Web-інтерфейсу, інтерфейсу командної строки (CLI), протоколу SNMP, RMON тощо.

Комутатори бувають наступних рівнів:

  • Комутатор рівня L2 ("Layer 2 Switch" або скорочено "L2 Switch") комутатор аналізує MAC-адреси пристроїв, заносить їх у таблицю комутації та направляє трафік згідно цієї таблиці. Працює на канальному рівні мережевої моделі OSI. До цього рівня можуть відноситися як некеровані, так і керовані комутатори.
  • Комутатор рівня L3 ("Layer 3 Switch" або скорочено "L3 Switch") крім роботи з MAC-адресами, вміє перенаправляти трафік оперуючи IP-адресами пристроїв. Виконує функції внутрішнього маршрутизатора, визначаючи найкоротші маршрути передавання даних. Працює на мережевому рівні моделі OSI. До цього рівня відносяться тільки керовані комутатори.

Комутатори оснащують Ethernet портами для підключення мережевого кабелю та SFP портами для підключення оптоволокна. Вони можуть містити різну кількість портів. Обираючи комутатор (Switch), число портів краще розраховувати так: кількість мережевих пристроїв плюс 2-4 порти запасних.

У MikroTik є моделі комутаторів, які об'єднують в одному девайсі функціонал декількох пристроїв: роутера, комутатора, Wi-Fi точки доступу, і ще дозволяють організувати резервний канал інтернету через USB порт. Але використовувати такі пристрої в якості повноцінного роутера не бажано, оскільки в них використовується не таке потужне апаратне забезпечення (процесор, оперативна пам'ять), як в потужних роутерах.

Ціна мережевого комутатора є одним з основних критеріїв, що впливають на вибір покупця. Недорогі некеровані комутатори частіше купують для простого домашнього використання. Більш дорогі керовані комутатори обирають для організацій та провайдерів, яким треба контролювати трафік у своїй мережі.

Компанія ТехноТрейд пропонує великий асортимент товарів. У нас ви зможете купити свіч та інше обладнання для побудови комп'ютерної мережі.

Визначитися з вибором комутатора можна, вивчивши характеристики моделі, або проконсультувавшись з нашими фахівцями. Працівники ТехноТрейд завжди підкажуть, яке обладнання найкращим чином підійде для вашої задачі.

Магазин
Техпідтримка
Наші партнери
   
© 2003–2024 «Компанія ТехноТрейд»
інтернет-магазин мережевого обладнання
×
×
Валюта: