Оптичні модулі SFP
застосовуються для створення оптоволоконних каналів зв'язку між роутерами, комутаторами та іншим мережевим обладнанням.
Абревіатура SFP розшифровується Small Form-factor Pluggable - модулі маленького форм-фактора. Модулі дійсно мають невеликий розмір порівняно з іншими форматами. Це дає змогу розмістити їх компактніше в мережевому обладнанні.
SFP модулі працюють на таких швидкостях: протокол Ethernet (100 Мбіт/с, 1 Гбіт/с), протокол SDH (155 Мбіт/с, 622 Мбіт/с, 1.25 Мбіт/с, 2,488 Мбіт/с) і протокол FibreChannel (1, 2, 4, 8 Мбіт/с).
Світові виробники мережевого обладнання прийняли SFP формат як промисловий стандарт і виробляють обладнання відповідно до нього.
Перш ніж купити sfp модуль, необхідно визначитися, який модуль з якими характеристиками вам потрібен. Давайте розглянемо, як вибрати SFP модуль.
SFP модулі вибирають залежно від того, з яким типом оптоволоконного кабелю вони будуть використовуватися: багатомод (MM - multi mode, зараз рідко використовують) або одномод (SM - single mode).
SFP модулі розрізняються за кількістю використовуваних волокон: одноволоконні (WDM) і двохволоконні (багатомодові, одномодові, CWDM, DWDM). Багатомодовий оптоволоконний кабель використовують для ліній зв'язку протяжністю до 550 м, а одномодовий для 20, 40, 80, 120, 150 км. У модулів можуть бути різні комбінації приймача (RX) і передавача (TX).
Багатомодові SFP модулі
мають роздільні приймач і передавач фіксованої довжини хвилі 850 нм і малу дальність передачі до 550 м. Такі модулі працюють по двох багатомодових волокнах. Одне волокно використовується для передачі даних від одного модуля до іншого, друге - для прийому даних назад. Для прийому-передачі оптоволокно з'єднують хрест-навхрест. На багатомодові SFP модулі вартість найнижча.Одномодові SFP модулі
мають роздільні приймач і передавач фіксованої довжини хвилі 1310 нм або 1550 нм. Обмін даних відбувається за тим самим принципом, що і в багатомодовому оптоволокні. Однак технологія роботи і якість оптичного волокна істотно відрізняються. За рахунок цього одномодові модулі дають змогу передавати дані на відстань до 120 км.Модуль SFP WDM
(Wavelength Division Multiplexing — спектральне ущільнення каналів) має поєднаний приймально-передавальний пристрій і працюють тільки в парах. Пара складається з двох дзеркальних модулів. Перший модуль передає дані на частоті 1310 нм, а другий модуль приймає їх на цій частоті. Другий модуль, відповідно, передає дані на частоті 1550 нм, а перший модуль приймає їх на цій частоті. Приклад SFP WDM модуля — модель Mikrotik S-35LC20D / S-53LC20D.Усі сучасні SFP модулі мають підтримку цифрового моніторингу діагностики (DDM - Digital Diagnostics Monitoring), яка дає змогу спостерігати за вихідною потужністю модуля (Tx), вхідною потужністю (Rx), температурою та іншими параметрами.
SFP - один із найпоширеніших форматів трансиверів у мережевому обладнанні з підтримкою оптики. Створення оптоволоконних ліній зв'язку має багато переваг, до того ж наразі на оптоволокно і sfp модуль ціна відносно невисока. Основні переваги оптики це висока швидкість і стійкість до грозових розрядів.