Товари
 
Виробники
 
Новини
 
Статті
Сортування по назві
Підберіть обладнання за допомогою інженера-консультанта
Залиште Ваш телефон. Наш експерт перетелефонує і відповість на усі питання.
вибрати товар з консультантом

Маршрутизатор

 — це пристрій, який дає змогу кільком комп'ютерам одночасно виходити в інтернет. Такий пристрій називають router або маршрутизатор, оскільки це одне й те саме.

Роутер виконує маршрутизацію трафіку між різними сегментами мережі. Він дає змогу створити комп'ютерну мережу, ізольовану від мережі провайдера. За допомогою цього пристрою ви можете самостійно призначати мережеві налаштування комп'ютерів своєї мережі, і провайдер навіть не знатиме про їхнє існування.

Інтернет маршрутизатор буває дротовий (провідний) і бездротовий (wi-fi router).

Маршрутизатор дротовий дає змогу під'єднати до інтернету комп'ютер тільки кабелем. Для домашніх цілей такі пристрої використовуються рідко. Провідний роутер використовують при побудові локальної мережі, яка буде складатися с багатьох Wi-Fi точок доступу.

Wi Fi роутер

 — це пристрій, за допомогою якого можна під'єднати комп'ютер, ноутбук або інші пристрої до інтернету через бездротовий зв'язок. Для цього до вас у квартиру має бути заведений від провайдера кабель ethernet, wifi роутер під'єднується до нього і роздає інтернет у квартирі без дротів. Також роутер wifi має мережеві роз'єми для під'єднання комп'ютера по кабелю.

Вибір маршрутизатора для людини, яка не є IT-фахівцем, завдання досить складне, оскільки виробників і моделей дуже багато. Ми розповімо, на які параметри варто звертати увагу, роблячи вибір роутера wifi.

Спочатку розглянемо, які основні характеристики має wifi роутер бездротовий:

  • Бездротові стандарти, в яких працює маршрутизатор;
  • Швидкість Wi-Fi;
  • Кількість антен та їх підсилення;
  • Частоти, на яких працює wifi та вихідна потужність wifi передавача;
  • Частота процесора;
  • Об'єм оперативної пам'яті;
  • Швидкість LAN портів;
  • Наявність USB портів для підключення 4G модему, принтера або зовнішнього накопичувача..

Маршрутизатор wifi підтримує різні бездротові стандарти, від яких залежить швидкість роботи.

Старі пристрої підтримували тільки стандарти 802.11 B (швидкість 11 Мбіт/с) і 802.11 G (швидкість до 54 Мбіт/с).

Потім з'явилися wifi маршрутизатори, які працюють у стандартах 802.11 N зі швидкістю від 150 Мбіт/с до 300 Мбіт/с. Зараз такі роутери ще досить розповсюджені, оскільки коштують небагато. Але морально вони вже застаріли, оскільки мають невисоку швидкість і працюють тільки на частоті 2,4 ГГц, яка дуже зашумлена у багатоповерхівках.

Далі з'явилися дводіапазонні роутери з підтримкою бездротового стандарту 802.11 AC зі швидкістю від 433 Мбіт/с і вище. Зараз купити роутер wifi з підтримкою AC стандарту буде оптимальним варіантом.

Найсучасніший wifi маршрутизатор підтримує новий бездротовий стандарт 802.11 AX зі швидкістю 1200 Мбіт/с і вище. Однак на такий роутер wifi вартість ще досить висока.

Швидкість Wi-Fi також залежить від кількості антен. Чим більше антен, тим вища швидкість Wi-Fi. Але треба враховувати, що на клієнтських пристроях також повинно бути багато Wi-Fi антен для отримання максимальної швидкості, яку підтримує маршрутизатор.

Чим більше підсилення антени, тим краще вона прийматиме сигнал. Чим більша вихідна потужність wifi передавача, тим далі передається бездротовий сигнал.

Тепер, трохи про швидкість. Якщо в характеристиках написана Wi-Fi швидкість 300 Мбіт/с, це не означає, що ви качатимете фільм із такою швидкістю. Виробники завжди вказують максимально можливу канальну швидкість по wi-fi, а це не те ж саме, що реальна пропускна здатність. Крім того, клієнтський пристрій має підтримувати високі швидкості. Щоб дізнатися, яку реальну швидкість дасть конкретна модель пристрою, дивіться на роутер wifi відгуки та огляди.

Зрозуміти, яку приблизну пропускну здатність видасть Wi-Fi пристрій, допоможе наступна таблиця:

Канальна швидкість Wi-Fi,
Мбіт/с
Пропускна здатність,
Мбіт/с
11 6
54 23
150 40–70
300 90–150
433 220–250
867 430–450

Wi-Fi маршрутизатори

здебільшого працюють на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц, якщо брати сучасні моделі. Це пов'язано з тим, що навіть в недорогих клієнтських пристроях вбудовують передавачі на 5 ГГц, оскільки частота 2,4 ГГц у міських умовах дуже зашумлена різними пристроями.

Дуже важливим параметром продуктивності пристрою є частота процесора та обсяг оперативної пам'яті. Для недорогих домашніх Wi-Fi маршрутизаторів виробники часто не вказують ці параметри, оскільки там стоять слабкі процесори та мало пам'яті. Але в характеристиках професійних пристроїв для офісу і підприємства ви обов'язково побачите ці параметри. Від процесора і пам'яті залежить, наскільки швидко будуть оброблятися дані та скільки одночасно клієнтів зможе обслужити пристрій. Це дуже важливо для мереж з великим обсягом трафіку.

Для перегляду IPTV (відео високої роздільної здатності), вам потрібно купити роутер з процесором не нижче 600 МГц і 128 МБ оперативної пам'яті. На слабших девайсах буде сипатися зображення і пропадати звук.

Швидкість LAN портів маршрутизатора може бути 100 Мбіт/с або 1000 Мбіт/с (гігабітні). Як правило, пристрої з гігабітними портами продуктивніші, оскільки для обробки гігабітного трафіку потрібна краща апаратна начинка.

Інтернет-маршрутизатор може бути оснащений USB-роз'ємом для під'єднання 4G-модема, принтера або зовнішнього накопичувача. Однак не всі принтери і 4G модеми працюватимуть з будь-яким маршрутизатором, у якого є USB роз'єм. Тому уточнюйте в описі, для чого призначений USB роз'єм, і які моделі принтерів або 4G модемів підтримує wifi роутер usb.

Якщо у вашому будинку товсті стіни або потрібно пробити Wi-Fi сигналом кілька стін, вам знадобиться wifi роутер потужний з хорошими антенами. Для отримання якісного з'єднання в таких умовах потрібен не тільки потужний маршрутизатор, а й потужна клієнтська частина. Інакше буде така ситуація: клієнтський пристрій бачить Wi-Fi точку, але під'єднатися не може, тому що сам не передає сигнал через товсті стіни. Також ви повинні знати, що через повністю металеві перекриття навіть найпотужніший wifi роутер не зможе передати бездротовий сигнал.

Нам завжди хочеться купити найкращий маршрутизатор. Ну і звичайно всі хочуть, щоб це був недорогий wifi роутер. На жаль, так не буває. Тому для вас найкращий wifi роутер буде той, який буде виконувати тільки ті функції, які вам дійсно потрібні.

Якщо в розділі роутери маршрутизатори ви не можете визначитися з вибором потрібного пристрою, зателефонуйте нашим менеджерам і проконсультуйтеся. У магазині Технотрейд вам допоможуть з вибором обладнання на професійному рівні.

Магазин
Техпідтримка
Наші партнери
   
© 2003–2024 «Компанія ТехноТрейд»
інтернет-магазин мережевого обладнання
×
×
Валюта: